Haberler

Cam Cephe Kaplama Nedir?

19 Mart 2021, Cuma, 13:49

Silikon cephe, dış yüzeydeki ince bağlantı hatları ile ayrılmış sürekli bir cam cephe elde etme yöntemidir. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık veyaözel silikon cepheler ile sağlandığından paneller arasında tam yalıtım sağlanır. Bir laminat veya kompozit panel kullanmak, mimari projelerinize zenginlik ve zarafet katar. Silikon cephenin ve kullanılan camın kombinasyonu, binanın amacına, cepheye, bulunduğu yerdeki hava şartlarına ve iklim koşullarına uygun performans özelliklerini gösteren camın cinsine ve renklerine göre cam cephe kaplama modeli belirlenir. Şeffaf perde duvar, mimari bir tasarım ve estetik görünümdür. Şeffaf cephelerin kullanım amacı, gün ışığının en etkin kullanımı ve iç mekanın açık ve net şekilde gösterilmesidir. Şeffaf cephe sistemi, çift bilyalı pencereye veya at yapısının dört tarafına paslanmaz bilyalı eklemler kullanılarak monte edilmiş çelik bir yapı taşıyan çok katmanlı tek veya termal pencere kaldırıcıya mekanik olarak bağlanır.

Detaylı Bilgi

Ofis Bölme Sistemleri Nedir

19 Mart 2021, Cuma, 13:47

Büyük odaları birbirinden ayırmak kişiye ait odalar yaratmak için alüminyum ahşap yada cam kullanarak bölümlere ayırmaya ofis bölme sistemi denir.Eskilerde duvar bölme işlemi pirket çamur toprak yada kum ile yapılırdı son dönemlerde bölme sistemleri özellikle ofislerde kullanılan bölmeler alüminyum cam ve ahşap sistemlerden oluşmaktadır. Alüminyum sistemler diğer duvar sistemlerine göre daha sağlıklı ve hızlı bir üretime sahiptir. İstemiş olduğunuz ölçüler çok kısa bir süre zarfında çıkarılarak teslim edilir. Alüminyum bölme sistemlerinde 7 veya 8 cm genişliğinde profil kullanılarak çift camlı bölme sistemi yapılabilir veya 4 cm kalınlığında daha ince bir profil ile cam cama tek camlı bölme uygulaması kullanılabilir. Çift camlı sistemler daha sessiz alanlar oluşturmanıza yararken tek camlı bölme sistemleri daha minimal ofisler yaratmanıza yardımcı olur. Örnek olarak bir çağrı merkezi ile özel toplantı odası kurulacak ise toplantı odası bölmesinin çift camlı bir sistem olması ses izalasyonu açısından mükemmel bir seçimdir.

Detaylı Bilgi

Kompozit Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır ?

19 Mart 2021, Cuma, 13:43

Yapısı ve özelliği birbirinden tamamen farklı iki veya daha fazla malzemenin belirli işlemlerden geçirilip, birleştirilen malzemelerin özelliklerine sahip daha dayanıklı ve daha dirençli yeni bir malzeme üretilme işlemine “kompozit”, ortaya çıkan yeni malzemeye ise “kompozit malzeme” denir. Daha basit bir soru sorup, basit cevap verecek olursak; “kompozit nedir?” sorusuna kısaca ‘Bir veya birden fazla malzemelerin melezlenmesi ile orta çıkan yeni ürüne kompozit malzeme denir’ diye bir cevap verebiliriz. Kullanımı arttıkça ilgi çekmeye devam eden kompozit başta elektrik aydınlatma olmak üzere birçok alanda popüler hale geliyor.

Detaylı Bilgi

Copyright © 2021 | Uzak Alüminyum | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Teknoloji | WTM

Merhaba, Size nasıl yardımcı olabiliriz?